Tiszakécske Címere
X
X
VárosInfo
Szociális és Idősügy

Tiszakécske szociális alap és szakosított ellátásáról Tiszakécske Város Önkormányzatának önálló költségvetési szerveként a Tiszakécskei Egyesített Szociális Intézet gondoskodik.

6060 Tiszakécske, Vörösmarty út 11.
Tel.: +36 76/441-376
E-mail: eszi@tiszakecske.hu
Hivatali kapu:
KRID: 16636932


Intézményvezető:
Maczkóné Fekete Boglárka

Szervezeti Egységek
Idősek Otthona és az ESZI székhelye
eszi_600
Tiszakécske, Vörösmarty utca 11.
Elérhetőségek:
  76/441-376
  76/540-198
  eszi@tiszakecske.hu

Intézmény vezető:
  Kallóné Mezei Szilvia

Szakmai vezető:
  Sánta Ágnes
Élelmezés vezető:
  Mikes-Hegedűs Tünde
Szociális asszisztens:
  Tóth Erzsébet

Ügyfélfogadási idő:
  Hétfő 09:00–12:00, 13:00–16:00
  Kedd: 09:00–12:00,
  Szerda: nincs ügyfélfogadás
  Csütörtök: 13:00–16:00,
  Péntek: 09:00–11:00.


A Vörösmarty úti székhelyhez tartozik a Nappali ellátás, az Étkeztetés, a Házi segítségnyújtás, a Jelzőrendszeres házi segítségnyújtás, a Támogató Szolgálat szolgáltatás is.
Család- és Gyermekjóléti Szolgálat
csgyszolg_600
Tiszakécske, Dr. Hanusz Béla utca 11.
Elérhetőségek:
  76/542-057
  csaladsegito@tiszakecske.hu

Szakmai vezető:
  Stinnerné Dakó Ildikó

Ügyfélfogadási idő:
  Hétfő 10:00–12:00, 13:00–17:00
  Kedd: 08:00–12:00,
  Szerda:
13:00–16:00,
  Csütörtök: 13:00–16:00,
  Péntek: 08:00–12:00.


Ellátási területe: Tiszakécske
Család- és Gyermekjóléti Központ
csgykozpont_600
Tiszakécske, Kossuth u. 70./A
Elérhetőségek:
  76/542-045
  szakmai.vezeto@tiszakecske.hu
  csaladesgyermekjoletikozpont@tiszakecske.hu

Szakmai vezető:
  Dombiné Szendrei Emese


Ügyfélfogadási idő:
  Hétfő 08:00–12:00, 13:00–17:00
  Kedd: 13:00–16:00,
  Szerda: nincs ügyfélfogadás
  Csütörtök: 08:00–12:00,
  Péntek: 08:00–10:00.


Ellátási területe: Tiszakécske, Tiszaug, Szentkirály, Lakitelek, Tiszaalpár

A Készenléti szolgálat telefonszáma: 06(20)441-7516 amely hétköznapokon 16 óra után és hétvégén hívható.
Alapszolgáltatások

Szociális étkeztetés:
Legalább egyszeri meleg étel biztosítása azoknak, akik koruk vagy egészségi állapotuk miatt saját vagy eltartottjuk részére nem képesek biztosítani. Orvosi igazolás alapján diéta igényelhető.


Házi segítségnyújtás:
Azokról a személyekről gondoskodnak, akik önmaguk ellátására saját erőből nem képesek és róluk más nem gondoskodik Tiszakécske és Nyárlőrinc területén. A nyújtott szolgáltatás mindig igazodik az egyén valós szükségleteihez. A gondozónők bevásárolnak, gyógyszert íratnak és váltanak ki, hivatalos ügyet intéznek, ezenkívül,  gondozási feladatokat látnak el (fürdetés, gyógyszerbeadás, inzulin beadása, takarítás). A gondozás magába foglalja a fizikai segítségnyújtáson túl az egyénnel való foglalkoztatást, érdekvédelmet, társas kapcsolatok, szórakoztatás szervezését is. A gondozó kapcsolatot tart az ellátott háziorvosával, figyelemmel kíséri gondozottja egészségi, pszichés állapotát.


Jelzőrendszeres házi gondozás:
A saját otthonában élő házi gondozásban részesülő, vagy szociális intézményi elhelyezésre váró, illetve egészségi állapota miatt segítségre szoruló idősek, fogyatékos személyek, tartós betegek biztonságának erősítése a feladata. A feladatot intézményi társulásban Nyárlőrinc bevonásával látják el.


Nappali ellátást nyújtó intézmény:
A saját otthonukban élők részére lehetőséget biztosít a napközbeni tartózkodásra, társas kapcsolatok kialakítására, étkeztetésük, tisztálkodásuk megszervezésére. A nappali ellátás a szociális és mentális támogatásra szoruló, önmaguk ellátására részben képes időskorúak, fogyatékkal élők napközbeni ellátására szolgál, eszerint megkülönböztethetjük az Idősek Klubját, valamint a Fogyatékosok nappali ellátását


Család- és Gyermekjóléti Szolgálat:
A szolgálat ellátja a Gyvt. 39. § (2)-(4) bekezdése és a 40. §-a alapján a gyermekjóléti valamint a Szt. 64. §-a szerinti családsegítési feladatokat. Eszerint támogatást nyújt a nehéz helyzetbe került családok krízishelyzetének megoldásában, az életminőségük javításában, a családban nevelkedő kiskorú gyermek veszélyeztetettségének megelőzésében. Információt nyújt a szociális ellátási formákról, azok igénybevételének módjáról. Szociális, életvezetési és mentálhigiénés tanácsadást nyújt. A gyermek veszélyeztetettségét észlelő és jelző rendszert működtet. A szabadidő hasznos eltöltését célzó programokat szervez. A válsághelyzetben lévő várandós anyákat támogatja, segíti.


Család- és Gyermekjóléti Központ:
Feladatai a járás településeire tekintettel: a gyermekek családban nevelkedésének elősegítése, a gyermekek veszélyeztetettségének megelőzése érdekében önálló egyéni és csoportos speciális szolgáltaásokat, programokat nyújt. Intézkedik a gyermekek veszélyeztetettségének megszűntetéséről és az ezzel kapcsolatos hatósági intézkedésre (védelembe vétel, ideiglenes hatályú elhelyezés, családjából kiemelt gyermek visszakerülésének elősegítése) történő előkészítésről. Jogi, pszichológiai, tanácsadással, közvetítői (mediáció) eljárással, szükség esetén szakember bevonásával segítséget nyújt a veszélyeztetett gyermek családja számára. Koordinálja a járási jelzőrendszer működését, és készenléti szolgálatot, valamint kapcsolattartási ügyeletet biztosít.


Támogató Szolgálat
A szolgálat feladata a személyes és lakókörnyezeti higiéné biztosítása, háztartási tevékenységekben való segédkezés, lakókörnyezeten kívüli mobilizáció, alapvető ápolási és gondozási feladatok elvégzése, a közszolgáltatásokhoz való akadálymentes hozzájutás és az akadálymentes információáramlás és kommunikáció elősegítése.

Szakosított ellátás

Ápolást, gondozást nyújtó intézmény:
Az önmaguk ellátására nem, vagy csak folyamatos segítséggel képes személyek ellátását szolgáló intézmény napi legalább háromszori étkeztetésről, szükség szerint ruházattal, illetve textíliával való ellátásáról, valamint lahatásáról gondoskodik. Biztosítja az ellátottak családi, társadalmi és egymás közötti kapcsolatát, egyéni és csoportos foglalzásokat szervez, segítséget nyújt a lelki egyensúly megtartásához, képességük megőrzéséhez és a testi-lelki aktivitás megőrzéséhez. A nyújtott szolgáltatás mindig igazodik az egyén valós szükségleteihez.
Az Idősek Otthona intézmény 44 férőhellyel rendelkezik. Az épület kétszintes, benne lift üzemel. A szobák berendezése szép, modern bútorok, az ellátottak által is behozható dísztárgyak díszítik.2 db két ágyas és 10 db négyágyas szobában történik az elhelyezés. Az intézményben havi és heti terv szerint mentális foglalkoztatás zajlik, amit a mentálhigiénés asszisztens vezet. Az időseknek lehetőségük van arra is, hogy a nappali ellátottakkal együtt vegyenek részt különböző foglalkozásokon, ahol különböző díszeket, képeket készítenek. Napi ötszöri étkezést, intézményi mosodát, gyógyszerellátást, a hitélet gyakorlását biztosítják számukra.